Мистецтво: його психологія, його стилістика, його еволюція

Паперова книга
350 грн
ОПИС
Погортати книгу
ОПИС

За понад сто років, що спливли від часу появи книги академіка Всеукраїнської академії наук по кафедрі світового мистецтва, професора Федора Шміта (1877–1937), в українській науці про мистецтво мало що змінилося. Праця, видана в Харкові у березні 1919 року, зберігає актуальність і лишається обов’язковою для спраглих опанувати теорію світової візуальної культури й архітектури.
Трактат презентує концепцію становлення мистецтва в обширі його онтологічних проявів: од морфології виготовлення твору до соціології його функціонування й тонкощів психології сприйняття. Теорія прогресивного циклічного розвитку мистецтва, викладена в книзі, є унаявненням теоретичних розмислів, базованих на фактах історії мистецтва, а не історії митців. У перебігу студіювання виділених п’яти компонентів зображального мистецтва (ритм, форма, рух, простір, світло) автор унаочнює природу і сутність художніх творів на підставі шести стилів живопису (ірреалізм, ідеалізм, натуралізм, реалізм, ілюзіонізм, імпресіонізм), навчає того, як їх слід сприймати; якщо не сприймати — як ставитися. Архітектурні форми дерев’яних церков Українських Карпат (переважно бойківського типу) піддано компаративно-теоретичному осмисленню.
Трактат Федора Шміта цікавий не лише фахівцеві — текст пояснює, що таке мистецтво, як має поводитися глядець (любитель, студент), комунікуючи з твором візуального, як мусить виховувати розумне око, аби споглядати худóжнє не лише emotio, а й більш-менш ratio.

Вступна стаття, переклад з російської, коментарі та додатки: Андрій Пучков
Загальна редакція: Катерина Станіславська

Категорії Культурологія
Мова українська
Переклад Вступ. стаття, пер. з рос., комент. та додатки Андрія Пучкова
Обкладинка тверда
Формат 155 х 210 мм
Кількість сторінок 456 с.: 40 іл.
Вага 0.49 кг
ISBN 978-617-8262-09-9
АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти