І сотворив собі кумира

Паперова книга
380 грн
ОПИС
Погортати книгу
ОПИС

Вперше ця книга була опублікована 1978 року у США. Згодом вона стала першою частиною автобіографічної епопеї, видання якої мовою оригіналу здійснила у 2010–2012 роках Харківська правозахисна група за підтримки фонду Генріха Бьолля в Україні. Українське видання інспіроване тим, що радянський дисидент Л. Копелєв (1912–1997) народився у Києві, освіту здобув у Києві та Харкові, зберіг не лише спогади про дореволюційне і післяреволюційне життя в Україні, а й палку любов до краю, дружив із українськими дисидентами-шістдесятниками.
Проте найбільша цінність цих спогадів у тому, що тут мовиться про фатальні хлібозаготівлі початку тридцятих років, які призвели до голодомору. Ці свідчення безпосереднього учасника подій позначені щирістю та гіркотою запізнілої сповіді. Спогади Л. Копелєва поєднують живі деталі із роздумами про витоки трагедії геноциду цілого народу — саме тоді, коли тема була табуйована, коли зросли покоління, які нічого не знали про голод 1932–1933 років.

Передмова Мирослава Мариновича. Післямова Елеонори Соловей. 

Видання здійснене за допомогою гранту HREC (Науково-освітнього центру вивчення Голодомору Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті) Видавництво також висловлює подяку Національному музеєві Голодомору-геноциду за надані матеріали і консультації.

 

Категорії Історія, Суспільство
Мова українська
Переклад з рос. Е. Соловей
Обкладинка тверда
Формат 155 х 210 мм
Кількість сторінок 368
Вага 0.51 кг
ISBN 978-617-8262-19-8
АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти