Жан Ваньє

Жан Ваньє, канадський філософ і суспільний діяч, заснував «Ковчег» — міжнародну мережу зі 147 спільнот, що допомагає неповносправним у 35 країнах світу.

Перша спільнота почала діяти, коли він запросив Рафаеля Сімі та Філіпа Со покинути свою тогочасну роботу і почати жити з ним у будинку в Трослі‑Брей. У цьому розташованому неподалік Парижа містечку будинок «Ковчегу» існує по сьогодні.

Також Ваньє заснував разом із Марі‑Елен Матьє спільноту «Віра і Світло» — мережу груп підтримки, що існують у 82 країнах. Їхня мета — популяризація солідарності між повносправними та неповносправними людьми.

Він здобув ступінь доктора філософії у Католицькому інституті в Парижі, де захистив наукову роботу на тему «Поняття щастя в Аристотеля» і став автором уже понад 30 книжок.

У 2015 р. Жан Ваньє став лауреатом Темплтонівської премії за духовне послання свого життя (вручена 18 травня 2015 р.). Премію, що становить 1,7 млн доларів, переможець хоче віддати на потреби «Ковчегу».

Коли у 1960‑х роках Жан Ваньє вперше зіткнувся із розумово неповносправними людьми у державному шпиталі у Франції, він дійшов висновку: це «найбільш переслідувані люди на землі»

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти