Сверстюк Євген

Він завжди був людиною незручною як для радянської влади, так і урапатріотичної тусовки нашого часу. Ставив зависоку планку кожному. Великий схимник і Дон Кіхот української культури.

Сверстюк Євген Олександрович (13.12.1927 р., с. Сільце Волинської області — 1.12.2014 р., Київ).
Український політв'язень, літературний критик, поет, есеїст, філософ.
Формуючись як особистість в умовах "відлиги", Євген Сверстюк потрапив до дисидентського руху наприкінці 1950-х років. 
Протестував проти дискримінації української культури в СРСР. 14 січня 1972 року був заарештований разом із багатьма іншими українськими шістдесятниками. У квітні 1973 року "за антирадянську агітацію та пропаганду"  засуджений до 7 років таборів суворого режиму і 5 років заслання
1987 році долучився до активного громадсько-політичного життя, ставши одним із засновників Українського культурологічного клубу. З 1989 року редагував газету "Наша віра", брав діяльну участь у відродженні Української Автокефальної Православної Церкви. Того-таки року очолив Українську асоціяцію незалежної творчої інтелігенції, а з 1993 до 2010-го був президентом Українського відділення ПЕН-клубу. 
У 2011 році долучився до ініціативної групи "Першого грудня". Автор численних статей та книжок, присвячених різним аспектам української культури та історії. За книжку "Блудні сини України" 1995 року отримав Національну премію імені Т. Шевченка. Крім того, був удостоєний премії ЮНЕСКО "За міжетнічну і міжконфесійну толерантність "Корнеліу Копосу"" (2000), нагороджений українськими державними орденами.

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти