Зафіксоване і нетлінне

Зафіксоване і нетлінне

К.: Дух і літера, 2001. – 300 с.
Наклад книги закінчився!

Літературне ім’я Михайлини Коцюбинської засяяло ще на зорі 60-х і світить рівним світлом донині. Читач уже звик до варіантів повторення прізвищ класиків, та щоразу зустрічав таку появу з надією і острахом. То були часи, коли популярні імена використовувалися в інтересах офіційної пропаганди. Радянське літературознавство рясніє пастками кон’юнктури.
Михайлина Коцюбинська йшла усамітнено під захистом культури, доброго смаку та відчуття міри, і це наче зачаровувало навіть її опонентів. Але пряма і чесна дорога вела на барикади, і Михайлина Коцюбинська явила приклад того, що чесний талант під захистом сумління є силою незламною.
Кожна поява, кожне озвучення її імені викликає радість: Коцюбинська скаже щось у лад тій гармонії, що її прагне людська душа, скаже щось розумне і добре, за чим тужить людина на видовищах творчих потуг постмодернізму.
Усе, що напише Коцюбинська, буде відкриттям і неодмінною ланкою без яких український світ культури не може жити повноцінно.
Останнім часом у полі її інтересів з’явився епістолярний жанр, в якому відбувалася самореалізація творчої особистості за умов полювання на вільне слово та вільну думку вірними слугами та браконьєрами цензурних комітетів. Михайлина Коцюбинська над прірвами поділу, поріднення і мряки схоплює гру веселки.