-
Статус наличия
Можна сказати, що ця книга завершує тривалий та з багатьох причин утруднений процес повернення в літературу одного з найкращих наших поетів – унікального поета-нонконформіста, поета-модерніста, особливого тим, що зберігав при цьому глибинний зв'язок із фольклорною стихією та національною літературно.. Читати більше
| Обкладинка | тверда |
| Фомат | 140 х 210 мм |
| Кількість сторінок | 280 с. + 32 с. іл. |
| Вага | 0.40 кг |
| ISBN | 978-617-8445-98-0 |
У книзі зібрано 16 інтелектуальних портретів науковців, композиторів, письменників, поетів і політиків, які впродовж останньої третини ХІХ – першої третини ХХ століть сформували модерну українську ідентич- ність, зокрема бачення українцями своєї історії, українську сучасну мову, європ.. Читати більше
| Обкладинка | тверда |
| Фомат | 140 х 210 мм |
| Кількість сторінок | 232 |
| Вага | 0.31 кг |
| ISBN | 978-617-8445-89-8 |
Книга про життя і творчість одного із геніїв українського та світового кіно, режисера, сценариста, письменника, художника Олександра Довженка. Чимало сторінок його життя нагадують Дантові картини Пекла. Одначе ж він зумів здолати і пекельні випробування, і сфери, де душі очищаються (Чистилище), аби .. Читати більше
| Обкладинка | тверда |
| Фомат | 155 х 210 мм |
| Кількість сторінок | 616 с. + 8 стр. іл. |
| Вага | 0.74 кг |
| ISBN | 978-617-8262-51-8 |
До книги увійшли різножанрові тексти – спогади, бесіди, дослідницькі статті – проукраїнського філософа і громадського діяча Мирослава Поповича (1930–2018), написані його колегами та учнями, членами родини, друзями. Серед авторів – українські й іноземні інтелектуали: Володимир Паніотто, Євген Головах.. Читати більше
| Обкладинка | тверда |
| Фомат | 155 х 210 мм |
| Кількість сторінок | 544 с.: іл. |
| Вага | 0.69 кг |
| ISBN | 978-617-8445-72-0 |
Книгу присвячено маловідомим сторінкам українського літературознавства 1920-х років. У центрі уваги – філологічна школа Олександра Білецького. Розглянуто концепції науковця про типологію читача, стильовий підхід до написання історії літератури, а також реконструйовано діалог-полеміку з Дмитром Чижев.. Читати більше
| Обкладинка | тверда |
| Фомат | 155 х 210 мм |
| Кількість сторінок | 368 с. + 16 с. іл. |
| Вага | 0.50 кг |
| ISBN | 978-617-8445-38-6 |
Книжка «Вінгран: життя Миколи Вінграновського» є першою повною і детальною біографією Миколи Вінграновського (1936–2004), відомого українського поета-шістдесятника, а також – прозаїка, режисера й актора, першого президента Українського ПЕН. Це документальний текст, базований на свідченнях .. Читати більше
| Обкладинка | тверда |
| Фомат | 155 х 210 мм |
| Кількість сторінок | 368 с.: іл. |
| Вага | 0.47 кг |
| ISBN | 978-617-8445-68-3 |
Пропонований збірник спогадів присвячено 100-річчю від дня народження одного з найяскравіших представників наукової і культурної еліти України другої половини ХХ ст. – археолога, історика, філософа і громадського діяча Михайла Брайчевського. Перлиною видання є серія його автобіографічних нарисів пі.. Читати більше
| Обкладинка | тверда |
| Фомат | 140 х 210 мм |
| Кількість сторінок | 352 с.: іл. |
| Вага | 0.45 кг |
| ISBN | 978-617-8692-02-5 |
У цій книзі на основі багатого джерельного матеріалу подано біографію українського філософа й богослова Григорія Сковороди (1722—1794). Утім, це не лише життєпис видатної людини — тут постає яскравий образ України XVIII століття. Одинадцять розділів книги, в яких змальовано життя Сковороди, обрамлен.. Читати більше
| Обкладинка | тверда |
| Фомат | 140 х 210 мм |
| Кількість сторінок | 368 |
| Вага | 0.44 кг |
| ISBN | 978-617-8445-58-4 |
