Вивчення спадку новомучеників і сповідників ХХ ст. у навчальних програмах духовних навчальних закладів

Вивчення спадку новомучеників і сповідників ХХ ст. у навчальних програмах духовних навчальних закладів

Видавництво «Дух і Літера» запрошує усіх на семінар «Вивчення спадку новомучеників і сповідників ХХ ст. у навчальних програмах духовних навчальних закладів», у межах якого також буде презентовано книгу о. Анатолія Жураковського «Мы спасаемся его жизнью. Проповеди 1921-1930 гг. Статьи».

Семінар відбудеться у понеділок, 12 березня, у приміщенні Церковно-археологічного кабінету КДАіС, за адресою: вул. Лаврська , 15; корп. 64.

Початок – о 13.00.

Учасники:

  • архієпископ Бориспільський Антоній, ректор КДАіС,
  • архімандрит Климент (Вечеря), проректор КДАіС з навчальної роботи,
  • Бурега Володимир Вікторович, проректор КДАіС з навчально-наукової роботи,
  • ігумен Філарет (Єгоров), голова прес-служби Макарівського благочиння УПЦ,
  • Костянтин Сігов, директор видавництва «Дух і Літера»,
  • Юрій Вестель, науковий редактор видавництва «Дух і Літера»,
  • викладачі духовних навчальних закладів Української Православної Церкви.

На семінарі ми пропонуємо згадати о. Анатолія і його громаду, створену в Києві у 1920-х рр. у розпал жорстоких гонінь на Церкву Христову, і поговорити про актуалізацію спадщини новомучеників у світлі щойно виданої книги.

Священик Анатолій Жураковський (1898–1937) – новомученик, сповідник віри, богослов, духовний письменник – один із найвизначніших свідків віри в XX столітті, чиє життя і спадщина маловідомі, але й досі актуальні. Учень видатних київських філософів і богословів В. В. Зеньковського, В. І. Екземплярського та П. П. Кудрявцева, активний діяч Київського релігійно-філософського товариства, він у гарячий час більшовицьких гонінь на Церкву приймає священний сан і засновує молодіжну громаду, яку за інтенсивністю духовного життя і значенням для суспільства можна порівняти з московською громадою батьків Алексія та Сергія Мєчових. Після арешту і заслання 1923–1924 рр. о. Анатолія знову заарештовують 1930 р. і в 1937-му розстрілюють у таборі за вироком «трійки».

Представлене видання вміщує збірку проповідей о. Анатолія і вибрані статті. Значну частину матеріалів опубліковано вперше за рукописами духовних чад о. Анатолія. Книга видана в серії «Свідки правди», відомої читачам завдяки книгам про новомучеників Олександра Глаголєва, Михайла Єдлінського та їхні сім’ї, і запрошує до осмислення спадщини київської традиції православного свідчення у ХХ столітті.

Семінар організований Навчальним комітетом Української Православної Церкви за участю Видавництва «Дух і літера».

Контакти:

044 425-60-20, 050 877 9246
litera@ukma.kiev.ua
nataliya@duh-i-litera.com