Феномен міста

Феномен міста

Наклад книги закінчився
Львів: Незалежний культурологічний часопис «Ї», 2009. – 333 с. – Мова укр. – Обкл. м’яка. – Форм. 84х108/32 – ISBN 978-966-7007-77-8

Ця книга є спробою осмислення феномену міста та мешкання у ньому. Важко не зауважити, що місто як місце має певну особливу магію. Простір міста конденсований, люди, ресурси та ідеї рухаються у ньому швидше, ніж деінде. Місто насичене знаками і посиланнями. І це не тільки дорожні знаки, чи шильди на ресторанах кав’ярнях. Чи не усі місця у містах несуть певні сенси, вони значущі – на щось вказують і орієнтують втаємничиних у ці знаки питомих мешканців міст.
Книга пробує показати технології, коли місто, яке виросло і самоорганізувалося натуральним чином, місто-дерево, протистоїть місту, яке збудоване за певним планом, яке має сформувати і певний соціум, містом-матрицею. Для мене були цікавими пов’язання між самоврядним містом-деревом та засадами демократії з одного боку, і міста-матриці та засадами деспотії – з іншого. Як δημοκρατια у просторі міст воює з δεσποτια.