Хіроакі Куромія

Куромія Хіроакі — американський історикяпонського походження. Спеціалізується на історії СРСР, зокрема добі сталінізму, комуністичних репресіях і часах «холодної війни». Дотично займається вивченням проблем сучасних Росії та України.

Отримав магістерський диплом в Токійському університеті в 1979 році. Захистив диплом доктора філософії в Прінстонському університеті в1985 році. Науковий співробітник Королівського коледжу (Кембридж,Великобританія) в 1985 — 1990 роках. З 1990 року — професор університету в Індіані (США).

З кінця 1980-х років активно працював над матеріалами розсекречених російських та українських архівів, був членом Міжнародної науково-консультативної ради журналу «З архівів ВУЧК–ГПУ–НКВД–КГБ».

З 1990 — професор історії історичного відділення Індіанського університету (Блумінґтон, Індіана, США). Читає курси: «Російська історіографія від Карамзіна до сучасності», «Радянська історія», «Холодна війна і Друга світова війна», «Модерна Україна: від козаччини до незалежності» та ін.

Г.Куромія — автор монографії про історію Донбасу 1870–1990-х років. Історик оцінює цей регіон як «антистоличну козацьку землю», що завжди створюватиме проблеми для центру[1]. Г.Куромія вважає, що Донбас утілює риси Дикого поля — волелюбність, жорстокість, схильність до терору, войовничість.

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти