Ківа Ія

Ія Ківа народилася четвертого травня 1984 року в Донецьку. Закінчила філологічний факультет Донецького національного університету . Також студіювала графічний дизайн. Влітку 2014 року через російсько-українську війну переїхала до Києва.
Вірші, переклади та рецензії друкувалися у вітчизняній та закордонній періодиці, в антологіях Ukraińskа nadzieja, “Антологія молодої української поезії III тисячоліття” та ін. Поезії ії Ківи перекладені 15 мовами.
Учасниця поетичних заходів, літературних фестивалів в Україні, Білорусі, Польщі, Бельгії, Фінляндії, США, Німеччині, Естонії, Латвії та Греції. Стипендіатка програми Міністра Культури Польщі Gaude Polonia (2021), учасниця літературної резиденції “Гніздо” (The Nest Residency) в селі Витачів Київської області (2022).
Як перекладачка брала участь в міжнародних перекладацьких семнінарах Cities of translators digital — проект програми Німецького перекладацького фонду TOLEDO за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН (онлайн, 2020) та Tłumacze bez granic (укр. “Перекладачі без кордонів”; 2021, Войновіце, Польща).
2022 року була учасницею Десятого Міжнародного фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі.
У 2022 та 2023 роках знайомила зі своєю творчістю та розповідала про війну в Україні під час поетичних турів Італією.
 

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти