Маріанна Кіяновська

Маріанна Кіяновська — українська поетеса, прозаїк, есеїстка, перекладачка, літературний критик та літературознавиця. Членкиня Національної спілки письменників України, Українського ПЕН. 

Публікує вірші та переклади у періодичних виданнях; учасниця кількох антологій. Твори перекладалися англійською, білоруською, польською, сербською, російською мовами. Лауреатка премії імені Нестора Літописця за найкращу літературну публікацію у журналі «Київська Русь» (2006). Лауреатка Шевченківської премії 2020 року за збірку поезій «Бабин яр. Голосами».  Лауреатка премій імені Богдана-Ігоря Антонича та видавництва «Смолоскип». За словами Юрія Бедрика, у текстах Кіяновської «природно співіснують божественна любов до ближнього й вишукана еротичність». Юрій Іздрик вважає Маріанну Кіяновську однією з найперспективніших поеток сучасної української літератури.

З 2011 року є засновницею та директором незалежної літературної премії «Великий Їжак», якою відзначаються автори найкращих сучасних україномовних книжок для дітей. Основною метою цього визначного й безпрецедентного для України, українського дитячого письменництва, книговидавництва й літератури в цілому, проекту — є популяризація якісної друкованої книги серед дітей та підлітків й формування європейської читацької порядності та свідомості, серед засилля піратських копій та оцифровок, та передусім — піднесення культури читання серед молодих українців до належного та справедливого рівня ознаки престижу й високого соціального статусу.

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти