Митрополит Миколай Хатзініколау

Митрополит Месогейський і Лавреотікійський Миколай Хадзініколау – єпископ Еладської православної Церкви. Вивчав фізику в Університеті Салонік, також навчався в Гарварді і Масачусетському технологічному інституті, де отримав ступінь магістра, а згодом і доктора (Ph.D). Працював як дослідник і науковий співробітник у лабораторії судинних захворювань у New England Deaconess Hospital (США). Був науковим співробітником Національного космічного агентства (NASA) і компанії Arthur D. Little. Викладав в Гарвардському університеті і Масачусетському технологічному інституті, а також в медицинській школі Університету Крита. Вивчав богослів’я в Духовній школі Святого Хреста в Бостоні, отримав звання дійсного студента богословського факультету Університету Салонік     

Займав посаду директора Центру біомедицинської етики, а також голови Синодального комітету з питань біоетики Еладської Церкви. Автор найпопулярнішої в Греції книги про православний погляд на проблеми біоетики.

18 березня 1989 року був пострижений в монахи в монастирі Конітсіс і того ж дня висвячений на диякона.

10 вересня 1989 року висвячений на священика. Пізніше вступив до монастиря Симонопетра на Афоні. З 1990 по 2004 роки був настоятелем Вознесенського подвір’я монастиря Симонопетра в місті Виронас.

26 квітня 2004 року обраний митрополитом Месогейським і Лавреотікійським Синодом Еладської Церкви.

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти