Ганс Ульрих Ґумбрехт

Ганс Ульрих Ґумбрехт (Hans Ulrich Gumbrecht) – американський філософ, теоретик літератури та історик культури. Професор французької, іспанської, німецької, італійської та португальської літератур Стенфордського університету.

Народився 15 червня 1948 року у Вюрцбурзі (Німеччина). Освіту здобув в університетах Парижу, Мюнхену, Регенсбурга, Саламанки, Павії і Констанца. У 1971 році став доктором філософії (PhD), захистивши кандидатську дисертацію в університеті міста Констанц. З 1971 до 1974 року був асистентом Г.-Р. Яусса – одного із засновників школи «рецептивної естетики». Відтак викладав у різноманітних німецьких університетах, обіймав посаду віце-президента Німецької асоціації романської філології.

З 1989 р. почав працювати як професор у Стенфордському університеті (США), де певний час очолював кафедру порівняльного літературознавства. У 1992–1993 рр. був членом Академічного сенату. Упродовж 1991–1994 рр. входив до складу експертної ради Центру гуманітарних наук і водночас був членом редколегії видавництва Стенфордського університету. У 1996–1997 рр. був головним редактором згаданого видавництва. З 1991 до 1996 року Г. У. Ґумбрехт керував дослідницькою групою із вивчення питання «середньовічної театральності».

1995 року за свою викладацьку й наукову діяльність Ґумбрехт отримав нагороду декана Стенфордського університету  (Dean’s Award for Distinguished Teaching in the School of Humanities and Sciences), а також відзнаку ім. Кеннета М. Катберсона (Kenneth M. Cuthbertson Award for exceptional service the university). Також він є почесним професором низки університетів, зокрема Санкт-Петербурзького (Росія), Лісабонського (Португалія), Монреальського (Канада), Грайсфальду (Німеччина) та ін.

Сьогодні Г. У. Ґумбрехт викладає літературу на кафедрі порівняльного літературознавства, а також співпрацює з кафедрами французької та італійської, а також іспанської та португальської мов. Також є активним учасником Німецьких студій і Програми із вивчення сучасного мислення і літератури (Program in Modern Thought and Literature). Окрім Стенфордського університету, Ґумбрехт виступає з лекціями в різних університетах як Америки, так і Європи.

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти