Галина Григор'єва

«Кожний створює тільки сучасне мистецтво, моє світорозуміння пов’язано з часом, але в моє переживання входить пам’ять про іншу епоху, передчуття і переживання іншого часу».

Галина Григор’єва

Галина Сергіївна Григор’єва – відомий живописець та графік, член Національної спілки художників України, найвідоміші твори: «Купальниці» (1998), «Кує зозуля» (2000), варіації на тему Н. Пуссена (2001).

Народилася 27 квітня 1933 року в Києві. Отримала прекрасну освіту в Київському художньому інституті (1959), а розвиток і становлення художниці відбувалося у відомій українській художній династії, в сім’ї радянського живописця Сергія Григор’єва, який став класиком ще за життя. Галина завжди займала в творчому середовищі Україні та її столиці особливе місце.

Відчуття духоти й несвободи тодішньої радянської дійсності зникало в спілкуванні з приятелями батька та її власними друзями. Атмосфера будинку та середовища друзів завжди була наповнена озоном класичного й сучасного мистецтва – живопису, музики, літератури та поезії. У будинку Григор’євих, де, крім Галини, всі члени сім’ї, представники різних поколінь, були художниками, сформувався своєрідний оазис вільнодумства, незалежності і чистоти, духовних шукань і заглибленості у творчість. Тут не було фронди чи організованого опору запліснявілій радянській владі. Формою протистояння було безкомпромісне відстоювання власних естетичних концепцій, збереження свого права на творчість і розвиток. Галині Григор’євій не довелося ламати себе, виконуючи ідеологічні замовлення: потік соціалістичного реалізму минув художницю, дозволивши їй за довгий творчий шлях сформувати власний авторський стиль.

Розглядаючи картини художниці із різних років, завжди дивуєшся цілісності її художніх прийомів. Стримані за колоритом, усі вони тримаються на найтонших колірних нюансах. Мерехтливі перлисті переливи, сріблясті вальори, благородні відтінки старого золота витворюють містичний простір, у якому живуть боги й музи, оживають порцелянові статуетки і плюшеві ведмедики, відображаються в задзеркаллі помпейські фрески, героїні японських гравюр, купальниці та балерини з полотен світових класиків. Удавана, на перший погляд, однаковість магічно затягує углиб, у той невідчутний вимір, що і є духовним світом. Живопис Галини Григор’євої просто й невимушено поєднує божественне та людське, легко і прозоро розставляє акценти вічних цінностей і перетворює сакраментальні питання буття в поетичну фразу. Зрозуміти і прийняти її живопис може той, хто володіє такою ж витонченою духовною структурою або той, хто довіриться художнику, відповість на ніжний дотик її руки і пройде за нею за шовкові драпірування і гобеленові ширми, з матеріального світу у примарний світ Мистецтва.

Галина Григор’єва активно виставляє свої роботи. Її виставки відбулися у Національному художньому музеї України (1992 і 2008 рр.), у виставкових залах заповідника Софія Київська (2002, 2003 рр.), Національного Союзу художників України (2004 г), центрі сучасного мистецтва «Мистецький Арсенал» (2007 р.), безліч персональних і групових виставок презентували її творчість у галереях Києва. Більше того, твори Г. Григор’євої представляли українське мистецтво на аукціоні Крісті в Лондоні, у містах Саппоро та Осака в Японії, в музеї Августинців у Тулузі, у Франції, Москві, Варшаві та інших містах світу.

Картини художниці зберігаються у колекціях державних музеїв України, таких як Український національний музей, Музей історії Києва, Національний музей у Львові; у приватних і корпоративних колекціях в Україні: Градобанк, Іван і Марта Дзюби, Ісаак Кушнір, Ігор Диченко, Алла та Олена Корнієнки, Наталя Сігова, Костянтин Сігов, Олексій Сігов, Олег Пінчук, Андрій та Неля Шаховцеві, Галина Калачова, Лілія Тимошенко, Володимир Вергун, Павло Фішель, Андрій Фіалко, Ірина Горбачова, Леонід та Олена Фінберги, Ірина Осадча, галерея Коло-Заспи; в Америці: Гелен Кришталович, Анета Гевко, Галина і Юхим Чеповецькі, Роман і Майя Вершгуби; у Канаді: Тіла і Нестор Гайовські, Богдан та Богдана Купичі, Борис Оськін, Мирослава й Борис Саміци, Одрі й Тарас Юзвішин; у Європі: Зора і Франк Бенаму, О. Спанделетті; та в Росії.

2009 року у видавництві «Дух і літера» вийшов у світ альбом-каталог робіт Галини Григор’євої «Край живопису».

За матеріалами: «UART»

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти