Олена Глазова

Олена Глазова-Корріган (Glazov-Corrigan) – філолог, викладає на кафедрі російських і східноазіатських мов та культур в Університеті Еморі (Атланта, США).

Народилася 1953 року в Москві у сім’ї Юрія Яковича Глазова – науковця і правозахисника, який брав активну участь у дисидентському русі 60-х рр. Через політичну діяльність батька 1972 р., у віці 19 років, разом із родиною була змушена покинути Росію, виїхавши за кордон.

Вищу освіту здобула в США та Канаді: 1977 р. отримала звання бакалавра, а 1980 р. – магістра класичної та англійської літератури в університеті Дальхаузі (Канада); 1989 р. стала доктором філософії (PhD) у галузі порівняльного літературознавства в університеті Торонто. Наукові зацікавлення належать до сфери теорії літератури, російської літератури ХХ ст., шекспірознавства та англійського ренесансу.

Сьогодні Олена Глазова викладає російську літературу, теорію літератури й творчість Шекспіра в університеті Еморі (Атланта, США). Є автором ряду праць, які стосуються творчості Платона, Шекспіра, Мандельшама і Пастернака, зокрема: «Поетика Мандельштама: виклик постмодернізму» (Mandel’shtam’s Poetics: A Challenge to Post-Modernism.  University of Toronto Press, 2000), «“Підказано Дантом”. Про поетику і поезію Мандельштама» («Подсказано Дантом». О поэтике и поэзии Мандельштама. Дух і літера, 2011; у співавторстві з Мариною Глазовою).

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти