Житія святих. Синаксар. Січень

Паперова книга
0 грн
ОПИС
Погортати книгу
ОПИС

Житія святих, укладені на святій горі Афон. Січень

Житія святих ієромонаха Макарія з монастиря Симонопетра спираються на грецьку православну традицію, зокрема на авторитетний Синаксар преп. Никодима Святогорця. Утім, автор виклав їх лаконічно і конкретно, надаючи перевагу історичному фактажу перед властивою агіографії риторикою. Крім того, о. Макарій залучив до цього видання цілі сонми святих – представників різних православних традицій. Тут є і пізньовізантійські та новогрецькі святі (мученики періоду Османської імперії), і святі, прославлені Церквами Румунії, Сербії, Болгарії, Грузії. Представлена також агіографія, яка раніше була доступна тільки давніми мовами східного християнства: сирійською, коптською, грузинською, вірменською, арабською. Маємо також радість від того, що тут широко змальовані спільнохристиянські святі Західної Європи епохи нерозділеної Церкви, раніше маловідомі вітчизняному читачеві. Перше видання Синаксаря вийшло рідною мовою о. Макарія – французькою. Нині ці Житія святих вже перекладено англійською, новогрецькою, італійською, німецькою, російською та румунською мовами.

Творчий колектив, що готував український переклад Синаксаря, зі свого боку доповнив і уточнив це видання. Спеціально для цієї книги було укладено цілу низку житій – передусім, тих святих, які жили і творили в Україні[1]. За допомогою спеціалістів-істориків були переписані наново житія Києво-Печерських преподобних. У цей том увійшли й нові  цікаві відомості про окремих православних святих різних країн від Британії до Грузії.

Розміщення днів пам’яті святих за місяцями відповідає православному календарю, який щороку видається, зокрема, Київською Митрополією УПЦ. Усі дати наведено за новим стилем[2].

У передмові до першого видання Житій святителя Димитрія (Туптала) архімандрит Києво-Печерської Лаври Варлаам Ясинський писав так: «Ти ж бо, благочестивий читачу, подякуй Богові в Тройці Святій єдиному, хваленому в святих Своїх, і тому, що уже зумів здійснити і друком видати книгу цю добро-потрібну житій.., і описані в них праці та подвиги святихприйми люб’язно й користуйся, намагаючись і собі наслідувати житіям святих, і хай сподобишся за життя своє боговгодне до вписання у книгу життя вічного та ликостояння зі святими на небесах». Будемо сподіватися, що і цей Синаксар, що його з великою любов’ю передали нам афонські іноки, стане світильником для нашого церковного благочестя.

[1] Хоча деякі з них значну частину життя провели в Росії, Грузії, США ті інших країнах.

[2] Новий стиль  – Григоріанський календар, запроваджений 1582 р. і на сьогодні прийнятий у деяких Православних Церквах, включно з Елладською. Інші Православні Церкви, зокрема Українська, досі користуються більш давнім Юліанським календарем. Розбіжність між календарями становить 13 днів: наприклад, 1 січня за старим стилем відповідає 14 січня за новим стилем.

Категорії Історія, Християнство
Мова українська
Переклад з франц.
Обкладинка Тверда
Формат 143х200 мм
Кількість сторінок 664 + 16 з іл
ISBN 978-966-378-449-6
АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти