Сторінки єврейської історії України: навчальний посібник для учнів ліцеїв

Паперова книга
250 грн
ОПИС
Погортати книгу
ОПИС

Упор. Наталія Риндюк, Тетяна Бородіна

«Сторінки єврейської історії України», навчальний посібник для учнів ліцеїв – це перша книга, яка призначена для того, щоб розповісти учням, в першу чергу єврейських шкіл, але не тільки, про сучасне знання. В ній узагальнено праці українських, європейських, американських та ізраїльських вчених, які долучилися до досліджень історії Східної Європи та України зокрема.

Сьогодні позаду залишилися упереджені, вульгарні, сфальсифіковані радянські версії цієї історії, які, на жаль, ще подекуди зустрічаються як у пострадянських істориків, так і в суспільній свідомості людей старшого покоління. Ці стереотипи, які нав’язувалися впродовж декількох поколінь, в’їлися у свідомість дуже глибоко і закріплені навіть у мові.

В демократичних країнах, де гуманітарні науки розвивалися вільно, асоціація інша. Саме в цьому напрямку і рухалася українська історична наука та просвіта, на яку в значній мірі ми орієнтувалися при створенні посібника.

Єврейську історію сьогодні вивчають і в Ізраїлі, і в Сполучених Штатах, і в європейських країнах, проте, що стосується єврейської історії на території нашої країни, там, природно, представлено мінімально. По-перше, їх це не дуже цікавить – найперше цікавить історія своєї країни. По-друге, закордоні дослідники, так само, як і вітчизняні практично до періоду незалежності не мали доступу до архівних джерел, які були надійно закриті в радянських спецхранах. Мінімальною була інформація і з інших джерел: щоденників, листування, яка практично була надрукована тільки в останнє десятиліття.

В Україні діє декілька десятків державних та ще декілька десятків приватних єврейських шкіл. Учні цих шкіл та вчителі, які там викладають, до цих пір, на жаль, не мали можливості вивчати єврейську історію на наших землях більш-менш системно. Для вирішення цієї проблеми і підготовлений наш посібник.

Єврейська історія на українських землях представлена від перших повідомлень про єврейську присутність з V ст. н. е. до наших днів. Особливо увага приділена історії з XVIII ст., а найбільш докладно розписане XX ст. Для нас було дуже важливим показати панораму життя громад впродовж століть: події політичної історії, організацію побуту, взаємини з сусідами, трагічні події під час соціальних перетворень, здобутки культури тощо. Наша візія єврейської історії представлена як частина української історії, інакше її адекватно не зрозуміти. В якій мірі нам вдалося це зробити, судити нашим читачам. Для всіх, хто зацікавиться більш детально вивчити певні періоди історії чи культури, в посібнику представлена вибрана бібліографія. Сподіваємося також, що читачі цієї книги – ліцеїсти – з часом стануть дослідниками ще багатьох «білих плям» єврейської історії України.

 Підручник схвалено до використання в закладах загальної середньої освіти листом від 15.06.2018 року (рецензенти: Володимир Любченко, Ірина Сергєєва, Леонід Фінберг).

Категорії Історія, Юдаїка
Мова українська
Обкладинка м’яка
Формат 145 х 200 мм
Кількість сторінок 296
Вага 0.40 кг
ISBN 978-966-378-583-7
АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти