Сторінки єврейського мистецтва України: навчальний посібник для учнів ліцеїв

250 грн
Погортати книгу
ОПИС

Цей посібник розгортає сторінки світу єврейської культурної та мистецької спадщини на теренах України. Також ви зможете дізнатися про релігійно-філософський зміст юдейської традиції, що є підґрунтям сучасної єврейської мистецької практики, і детально розглянути еволюцію єврейського мистецтва від його традиційних форм до сьогодення.

Зорієнтуватися у термінах і поняттях вам допоможе термінологічний словник, а глибше дізнатися про ті чи ті факти − бібліографічний опис посилань. Розділи у цьому виданні представлені «залами» умовного музею єврейського мистецтва. Перші розділи посібника занурять вас у традиційне єврейське мистецтво та його особливості. Ви дізнаєтеся про концепцію Єрусалимського Храму, що визначає вектор подальшого розвитку єврейської культури на сторіччя вперед. Окремий розділ присвячено синагозі, що є центром як релігійного, так і культурного життя єврейських громад. Окрім огляду форм і стилів споруди, у посібнику подано детальну інформацію про синагоги України та їхні регіональні особливості. Також ви матимете можливість ознайомитись із традиційними, але й дотепер широко вживаними, обрядовими об’єктами єврейського побуту – ритуальні підсвічники, Ханукійот, бсамім тощо.

Ви зможете простежити «культурний злам», що посприяв вкоріненню єврейської ідентичності у мистецтво, познайомитесь із творчістю художників, які привнесли в образотворче мистецтво частку єврейської традиції й утворили унікальний симбіоз загальноєвропейського та локального мистецтв починаючи з епохи Гаскали як у європейському просторі, так і на теренах України. Окремий розділ присвячено музичній культурі ашкеназьких громад. Окрім характеристики таких музичних феноменів як нігунім, клезмерська музика та пурімшпілі, у посібнику висвітлено методи збирання та зберігання фольклорної спадщини. Зокрема особливу увагу ми приділили особистості Моісея Береговського, якому завдячуємо збірками та популяризацією єврейського музичного фольклору. Єврейський театр і кінематограф висвітлено у двох окремих розділах, що дозволять детально ознайомитись із розвитком та еволюцією явищ у цих видах мистецтва.

Посібник розкриває феномен Культур-Ліґи як особливого періоду у розвитку єврейського модерного мистецтва на території України, що у подальшому набув світового значення. Крім біографій і характеристики мистецького стилю видатних діячів художньої секції Культур-Ліґи, у посібнику представлено репродукції їхньої графіки та живопису. Цей розділ є унікальним, адже традиційно, таких митців як Марк Шаґал, Ель Лисицький чи Натан Альтман асоціюють із класичним європейським модернізмом, оминаючи той факт, що вони зробили вагомий внесок у контексті «єврейського авангарду». Важливим є розділ про сучасну арт-юдаїку України. Митці на кшталт Ольги Рапай-Маркіш, Любові Рапопорт, Якима Левича проливають світло на одвічне питання існування мистецтва у діаспорі. Хоч вони і тяжіють до асимілятивної тенденції у творчості, проте несуть відбиток виняткової єврейської ідентичності. Сподіваємося, що пропонований посібник допоможе вам не лише збагатити свої знання, а й заглибитися у вивчення єврейського мистецтва на теренах України.

Категорії Культурологія, Юдаїка
Мова українська
Обкладинка м’яка
Фомат 155 х 215
Кількість сторінок 256 с.
Вага 0.58 кг
ISBN 978-966-378-608-7
АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти