Єгупець № 27

Паперова книга
Наклад закінчився
ОПИС
Погортати книгу
ОПИС

27-й номер альманаху «Єгупець» відкривається текстом виступу Йосифа Зісельса на круглому столі Українсько-єврейських зустрічей у Покантіко, США у 2017 році, «Українські та єврейські дисиденти: від спільної боротьби до самореалізації в національних державах». Розділ «Проза» містить оповідання Михайла Короля, Фрідріха Горенштейна, Олени Стяжкіної. У цьому ж розділі представлені роботи шкіл перекладів Центру юдаїки: тут читач може ознайомитися з новими, раніш не публікованими перекладами творів сучасних івритомовних авторів – Аймана Сиксека, Сайєда Кашуа, Ефраїма Кішон, – та «батьків» їдишської класики – Іцхока Лейбуша Переца та Шолом-Алейхема. Рубрика «Поезія» представлена віршами вже знайомої постійним читачам «Єгупця» Інни Лісової та прем’єрними поетичними добірками Катерини Сінченко, Ії Ківи та Ані Хромової, що переклала з івриту поезії Єгуди Аміхая. Розділ «Критика та публіцистика» починається роздумами філософа Володимира Біблера про культуру й освіту, продовжується вибраними інтерв’ю з другої книги з серії «Майдан. Свідчення» та закривається оглядом заходів, що проходили в Києві до 75-ї річниці трагедії в Бабиному Яру.

Рубрика «Мемуаристика» містить видрукувані російською мемуари Катерини Рапай – «Двойная экспозиция», а також спогади Романа Корогодського про Юхима Левіна. Рубрика «Наші публікації» ознайомить читача з унікальним репортажем Матвія Талалаєвського, зробленого ним під час звільнення Освенціма, а також із вперше перекладеними українською  роботами Іцхока Ґур-Ар’є, присвяченими дослідженням і життю Семена Ан-ського, прокоментованими Наталією Риндюк. Розділ «Мистецтво» у цьому числі альманаху присвячений п’єсам Шолом-Алейхема на сцені Київського ГОСЕТу, про що пише дослідниця історії єврейського театру в Києві Ірина Мелешкіна, а також єврейським виставкам і колекціям у музеях СРСР у період до Другої світової війни, з якими читача знайомить Марина Щербакова. Завершують номер некрологи пам’яті  художника Вадима-Костянтина Ігнатова та композитора Вадима Храпачова. На першій та на останній сторінках обкладинки, а також у кінці альманаху після змісту представлені репродукції картин Вадима-Костянтина Ігнатова.

РЕДКОЛЕГІЯ:
Леонід Фінберг (голов. ред.), Валерія Богуславська, Олександра Уралова (відповідальний секретар), Мирон Петровський, Костянтин Сігов

Категорії Юдаїка, Публіцистика, Поезія, Проза
Мова українська
Обкладинка м’яка
Формат 145 х 200 мм
Кількість сторінок 520 + 16 з іл
Вага 0.59 кг
ISBN -
АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти