Зелінський Володимир, священик

Зелінський Володимир, священик

«Його тихий голос звучить із найрізноманітніших трибун і кафедр, завжди змушуючи задуматися про головне, постійно повертаючи нас до джерел – до Святого Письма, до першохристиянської Церкви у катакомбах, до апостольської свободи. Такий самий спокійний і впевнений голос звучить і зі сторінок його книг».

Костянтин Сігов

Із кн.: Зелинский В. «Наречение имени«

Зелінський Володимир Корнелієвич народився 1942 року в Москві. Закінчив філологічний факультет Московського Державного університету (МГУ). За часів СРСР брав участь у дисидентському русі, належав до гуртка О. М. Аксьонова-Меєрсона і Б. Шрагіна. Був автором релігійного самвидаву. 1987 року підписав звернення до М. С. Горбачова дев’яти членів Руської Православної Церкви, в якому обґрунтовувалася необхідність змін у стосунках між Церквою і державою. Також був учасником ініціативної групи руху «Церква і перебудова» (1988 р.).

Емігрував до Італії. 1991 року був запрошений католицьким університетом м. Брешія (Італія) викладати російську мову та літературу. У 1992 р. захистив докторську дисертацію з філології.

У 1994–1998 рр. обіймав посаду старости церкви св. Сергія Радонезького, Серафима Саровського й Вікентія Сарагоського в Мілані («російський екзархат» Константинопольського патріархату). З 1997 р. – диякон парафій у Флоренції і Сан-Ремо, пізніше – священик, настоятель парафії «Усіх скорботних радість» у м. Брешія (Італія).

У 2007 р. підписав звернення «Пізнати Христа в Його народі» на підтримку сіонізму на Святій Землі та екуменічного діалогу з іудаїзмом. Учасник екуменічної конференції «Таємниця Бога й Отця – Творець і творіння у Церковних Отців», організованої католицьким фондом Pro Oriente (2005).

Постійний автор католицьких журналів «Істина та життя» і «Символ», газети «Кифа», порталу «Credo.Ru». Член редакційної ради альманаху «Христіанос», який видає «Міжнародний благодійний фонд ім. Олександра Меня»(Рига).

Автор книг про православ’я, перекладів богословської літератури та багатьох релігійно-філософських статей різними мовами. Зокрема, 2008 року у видавництві «Дух і літера» було опубліковано його книгу «Наречення імені».