Валентин Сильвестров. Нові багателі

Валентин Сильвестров. Нові багателі

Музичні твори на 3-х компакт-дисках у виконанні автора

Сильвестров Валентин. Нові багателі. Музичні твори на трьох компакт- дисках у виконанні автора. — К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2017.
Книга:
Сильвестров Валентин. Нові багателі.
Ціна:
200.00 грн.
Доставка:
5.00 грн.
Кількість:

Нова музика Валентина Сильвестрова відкриває слухачам свіжі сторінки його «багательного епосу». Маестро назвав їх «симфоніями для фортепіано» (у прямому значенні слова «симфонія» — співзвуччя). Це — «симфонія миттєвостей», «мелодії мовчання», куди входять не лише звуки, а й паузи — як музика». Особливістю цих дисків є авторське виконання музики в домашніх умовах запису: слухача запрошено в камерну атмосферу народження цього унікального «аудіощоденника», виданого до ювілею композитора.

«П’єси для фортепіано, що виникали без задуму та спонтанно з 2005 по 2017 рр., я назвав «Багателі». Це величезний матеріал (близько 30-ти годин звучання), який складається із циклів по 2—10 п’єс, і все це я зібрав у надцикли, кожен з яких має бути виконаний як один текст (attacca), складений із ланцюжка музичних миттєвостей. Один диск, подібно концерту в одному відділенні, звучить 70 хвилин без перерви. Я наполегливо рекомендую слухати кожен диск без перерви: тоді стануть очевиднішими метафоричність цієї музики й те, що це не неоромантизм, не стилізація, а можливо, нова прихована актуальність і новизна. Можна згадати О. Мандельштама: «Можливо, ще до вуст уже народився шепіт…» Пропоновані три CD — «Багателі-XXIV», «Багателі-XXV» і «Бага телі-XXVІ», — на мою думку, найточніше і найправильніше відтворюють цілісність і метафоричність цих надциклів. Я би назвав їх «симфоніями для фортепіано» (у прямому значенні слова «симфонія» — співзвуччя). Це — «симфонія миттєвостей», «мелодії мовчання», куди входять не лише звуки, а й паузи — як музика. Можливо, тут виявить себе одна з функцій музики — бути розрадою…» Валентин Сильвестров

28.08.2017

Осмислення творчості Валентина Сильвестрова в розмові Костянтина Сігова з Галиною Бабій. Про феномен генія, який живе поруч із нами; про громадянську позицію музиканта; про музику, концерти, книги та диски Валентина Сильвестрова

СЬОГОДНІ ВДЕНЬ говоримо про феномен Валентина Сильвестрова.

Цей рік – ювілейний для видатного українського композитора XXI ст. Валентина Сильвестрова. Розпочавши свій творчий шлях симфонічною музикою, осягнувши провідні стильові техніки, Сильвестров прийшов до найпростішого музичного жанру – пісні.СЬОГОДНІ ВДЕНЬ поговоримо про феномен Сильвестрова.Гість Костянтин Сігов — філософ і громадський діяч, директор Центру Європейських гуманітарних досліджень НАУКМА та головний редактор часопису «Дух і Літера».

Опубліковано Українське радіо — ua:суспільне 11 жовтня 2017 р.