Митрополит Калліст Уер

Тімоті Уер (Timothy Ware), майбутній митрополит Калліст (Kallistos), народився 1934 року в місті Бат (графство Сомерсет) в англіканській сім’ї. Освіту отримав у Вестмінстерській школі та Магдален-коледжі Оксфордського університету. На його духовне становлення великий уплив справили отець Василь (Кривошеїн) (майбутній архієпископ), Н. М. Зернов та архімандрит Лев (Жилле). 1958 року Тімоті Уер прийняв Православ’я. У 1963 році провів 6 місяців у монастирі Руської Православної Церкви за кордоном (РПЦЗ) у Канаді. У середині 1960-х рр. повернувся до Великобританії і став секретарем Афінагора II (Коккінакіса), архієпископа Фіатирського. 1965 року був висвячений на диякона. Тривалий час провів у монастирі святого Іоанна Богослова на острові Патмос (Греція), де 1966 р. прийняв чернецтво і був висвячений у сан ієромонаха. У 1966–2001 роках викладав Православ’я в Оксфордському університеті. 1982 року був висвячений на єпископа Діоклійського, вікарія архієпископа Фіатирського і Великобританського. Після єпископської хіротонії зостався в Оксфорді, де й далі очолював грецький православний прихід.

Здійснив переклад на англійську мову значного корпусу текстів. Зокрема, разом із Дж. Палмером (G. E. Palmer) і Ф. Шеррардом (Philip Sherrard) переклав чотири з п’яти томів «Добротолюбія». Друкувався також під своїм світським ім’ям Тімоті Уер. Після відходу на пенсію 2001 року владика Калліст надалі активно публікує свої роботи й читає лекції з Православ’я.

Очолював раду директорів Інституту православних християнських досліджень у Кембриджі. Голова групи «Друзі Православ’я на острові Айона» (Friends of Orthodoxy on Iona). Голова змішаної комісії з православно-англіканського діалогу.

З 2007 року – митрополит Діоклійський, а з 2008 – член-кореспондент Афінської академии.

Найвідоміша книга владики Калліста – The Orthodox Church («Православна Церква») вийшла 1963 року, ще до прийняття ним священного сану й чернецтва. Згодом неодноразово перевидавалася, зокрема, російською та українською («Православна Церква», «Дух і літера», 2009) мовами. Крім того, українською та російською були опубліковані такі книги Калліста (Уера), як «Православний шлях» ( Дух і літера, 2003; рос.: «Путь православия», Дух і літера, 2003;) «Внутрішнє Царство» (Дух і літера, 2003; рос.: «Внутреннее Царство», Дух і літера, 2004).

АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти