Присвята Майдану: твори Валентина Сильвестрова

Присвята Майдану: твори Валентина Сильвестрова

Твори Валентина Сильвестрова «Гімн» та «Різдвяний псалом» були написані у січні 2014 року під враженням останніх подій у Києві. Присвячується Майдану.

Сам автор про написання цих творів говорить так (інтерв’ю у газеті «День»):

 

«…Нещодавно я прийшов додому з Майдану і написав свій варіант Гімну України, на ці ж слова. Я ні на що не претендую, просто такий відгук. Гімн Михайла Вербицького дуже хороший, і, знаєте, дивне відчуття: коли люди співають його на майдані, без супроводу, він все краще і краще починає звучати. Я його давно знаю, але зараз, коли слухаю, виникає відчуття, що в душі неначе крила виростають.
Я присвятив Майдану два хори а капела — «Гімн» і «Різдвяний псалом». Назвав їх — «Присвячення Майдану. Київ-2014 рік». У «Гімні» є фонеми дзвонового дзвону. Коли розганяли Майдан, били у дзвони, і це був другий випадок за всю історію Михайлівського монастиря. Дзвонар, який бив у дзвони, розповів, що першого разу це відбувалося під час татаро-монгольскої навали 1240 року. І у мене в музиці є інтенсивний набат — алюзія цих подій. Можливо, хор Миколи Гобдича коли-небудь їх виконає…»

 

«Гімн»

«Різдвяний псалом»