Презентація книжки Шолом-Алейхема "Тев'є-молочник"

Презентація книжки Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник»

Шановні друзі, запрошуємо вас на презентацію спільного проекту видавництв «Дух і Літера» та «Знання» – книжки Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник», яка відбудеться 20 квітня о 18:30 у книгарні «Є» (м. Київ, вул. Лисенка, 3).

Учасники презентації: Олександра Уралова (перекладачка), Володимир Розумний (головний редактор видавництва «Знання»), Леонід Фінберг (головний редактор видавництва «Дух і Літера»), Олеся Ганзюк (завідувач редакції художньої літератури видавництва «Знання»).

Повість «Тев’є-молочник» Шолом-Алейхема (1859–1916) побудована у формі монологів головного героя, звернених до самого автора. Вона є не лише художнім твором, а й певною мірою кишеньковою енциклопедією побуту, культури та світогляду єврейського населення «смуги осілості» на українських землях у складі Російської імперії кінця ХIХ – початку ХХ століття.

Пропонована книга – це перший повний переклад повісті українською мовою без купюр і скорочень, із кваліфікованими примітками та науковим коментарем. Останній розділ книги за радянських часів був заборонений до друку й українською мовою публікується вперше.

Видання підготовлено спільно з Центром досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства.