Преподобний Паїсій Величковський. "Повість про Святий Собор" та маловідомі листи

Преподобний Паїсій Величковський. «Повість про Святий Собор» та маловідомі листи

Книга:
Преподобний Паїсій Величковський
Ціна:
144.00 грн.
Доставка:
5.00 грн.
Кількість:

В УПЦ вперше видано визначну і забуту пам’ятку української духовної літератури XVIII ст.

Визначну і водночас забуту пам’ятку української духовної літератури XVIII ст. вперше видано українською мовою у книзі Сергія Шумило «Преподобний Паїсій Величковський. “Повість про святий собор” та маловідомі листи».

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, в книзі вперше друкуються документи з архівів України та Афону, що проливають світло на діяльність на Афоні, в Греції та Румунії відомого українського святого, культурного і релігійного діяча XVIII ст. прп. Паїсія Величковського. Також тут вперше друкується українською мовою автобіографічний твір прп. Паїсія «Повість про святий собор».

За словами директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергія Шумило – автора і упорядника книги, «Повість» прп. Паїсія Величковського — це «унікальний і водночас забутий літературний твір, в якому прекрасно поєднані майстерність художнього слова, філософські роздуми, духовні настанови, а також історичні та автобіографічні свідчення. У ньому від першої особи розкриваються невідомі досі сторінки історії і побуту українського чернецтва XVIII ст. Цей твір є визначною пам’яткою української і східно-слов’янської духовної літератури XVIII ст., залишеною нам у спадок видатним подвижником і просвітителем, значення внеску якого в українську культуру ще належить розкрити й гідно оцінити.Після тривалого забуття ця визначна пам’ятка літератури знову повертається на Батьківщину», — каже автор книги.

У запропонованій читачеві книзі також досліджуються і вперше публікуються українською мовою невідомі раніше листи прп. Паїсія Величковського як до київського митрополита Арсенія (Могилянського), так і до Кошового отамана Війська Запорізького Петра Калнишевського, виявлені у архівах Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні.

«Тут вперше публікуються листи прп. Паїсія, коли він ще був настоятелемстародавнього монастиря Симонорпетра на Афоні. Знайдення оригіналів цих документів – справжня сенсація. Адже це перші і єдині збережені листи прп. Паїсія, написані ним з Афона. З них ми вперше дізнаємося, що Величковський на Афоні у монастирі Симонопетранамагався створити новий духовний центр слов’янського чернецтва, домігшись передачі цієї стародавньої обителі його «малоросійському братству» на «вічні часи», а в облаштуванні її надавали активну допомогу козаки Запорізької Січі і київський митрополит Арсеній (Могилянський)», – повідомив Сергій Шумило.

Видання книги здійснено Видавничим відділом УПЦ спільно з Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні з благословення Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Проект приурочений до 1000-річчя давньоруського чернецтва на Афоні і реалізований відповідно до рішення Священного Синоду УПЦ про переклад сучасною українською мовою та видання творів прп. Паїсія Величковського.

Книга обсягом 208 сторінок забезпечена великим посилальним апаратом і ілюстративним матеріалом і буде цікава як фахівцям, так і всім, хто цікавиться церковною історією, літературою і богослов’ям.

Придбати книгу можна буде у крамницях Києво-Печерської Лаври.