Музыка. Время. Пространство

Музыка. Время. Пространство

Наклад книги закінчився

К.: Дух і літера, 2012. – 408 с. – Мова рос., укр. – Обкл. тверд. – Форм. 60х84/16 – ISBN 978-966-378-252-5

Це видання – збірка статей видатного музикознавця, культуролога Н.О. Герасимової-Персидської, що містить роботи, написані автором упродовж сорока років.

Проблематика книги – музика епохи західноєвропейського і українського бароко, історія і теорія партесного стилю, «музика і час», проявлення некласичних принципів в європейській музиці від Ars nova до сьогодення.
Книга буде цікавою як музикантам-професіоналам, мистецтвознавцям, культурологам, філософам, так і всім, хто цікавиться розвитком європейської музичної культури.

…Об’єкт уваги вченого  – загальнокультурні, ментальні зв’язки, які протягуються до старовинної і дуже далекої музики від музики сучасної і архісучасної. Ми всі так чи інакше їх відчуваємо, але в роботах Н.О.Герасимової-Персидської ці зв’язки висвічуються настільки несподівано, яскраво і доказово, що наші уявлення про світ, про історію і про нас самих у них суттєво збагачуються.

Кіра Южак, доктор мистецтвознавства, професор

…Використовуючи науковий інструментарій найрізноманітніших дисциплін, Н. О. Герасимова-Персидська розкриває особливості досліджуваної музичної епохи як у широкому панорамному висвітленні її стильових і жанрових векторів, так і в надзвичайно делікатному осягненні конкретних текстів, глибокому, майже інтуїтивному проникненні в особливості мислення і художній світ авторів, у їхнє світовідношення і світовідчуття. 

Олена Зінькевич, доктор мистецтвознавства, професор

Статті та рецензії:

Відбулася презентація книги «Музыка. Время. Пространство»