Міф Одеси

Міф Одеси

Наклад книги закінчився
К.: Дух і літера, 2011. — 182 с. — Мова укр. – Обкл. м’яка – Форм. 60х84/16 – ISBN 978-966-378-202-7

Одеса — назва не лише міста, а й міфу. Назва, яка викликає різні сподівання й уявлення, започатковані в літературі, кіномистецтві, театрі. Темою цієї книги є внесок російської літератури ХХ століття в побудову міфу про Одесу. Місто подарувало людям талановитих літераторів, які, в свою чергу, дарують світові Одесу. Унікальні образи міста постають із текстів І. Буніна, К. Паустовського, І. Бабеля, І. Ільфа і Є. Петрова, В. Катаєва та Ю. Олеші, які майстерно об’єднав та представив читачеві нідерландський письменник Ян Пауль Гінріхс.

Ян Пауль Гінріхс (1956 р.н.) — нідерландський славіст, працює в Лейденському університеті. Автор численних монографій про російську і болгарську літературу та про історію славістики англійською, німецькою і нідерландською мовами. Українською мовою вийшов переклад його книги Lemberg – Lwów – Львів: фатальне місто (Київ, 2010).

Рецензії та статті:

 

У 2011 р. книга «Міф Одеси» Яна Пауля Гінріхса стала лауреатом Одеського муніципального літературного конкурсу ім. Костянтина Паустовського.