Лісова Інна

Лісова Інна

Інна Лісова народилася в Києві 1947 року. І малювати, і робити ляльок, і складати історії вона почала зовсім маленькою. І займається цим усе своє життя.

Ті, хто навчалися з нею у київській школі № 135; ті, хто лікувалися з нею у Холодній балці під Одесою або в євпаторійському санаторії «Здравниця»; ті, хто були знайомі з нею через художню студію Наума Йосиповича Осташинського; ті, хто зустрічалися з нею у літературному клубі «Фотон»; ті, з ким вона закінчувала факультет графіки Московського поліграфічного інституту – можуть пам’ятати її під ім’ям Інна Муллер.

Одразу після закінчення школи Інна почала працювати скульптором-лялькарем. Упродовж двадцяти років  з її ляльками можна було зустрітися майже в кожній квартирі, де були діти – і в Києві, і в інших містах України.

У підвалі будинку № 110 на вулиці Саксаганського містилася майстерня, де вона писала свої картини й де часто збиралися її друзі та знайомі – згодом відомі художники, літератори, музиканти, яких доля розкидала по різних куточках Землі.

1974 року Інна вийшла заміж за Арнольда Лісового, математика і лінгвіста. А 1975 року Інна вступила в молодіжну секцію Спілки художників. Персональні виставки її картин відбувалися і в Москві, і в Києві.

1976 року, після народження сина Максима, в Інни виявили прогресивну хворобу очей. Однак, на подив офтальмологів, вона й досі пише картини.

З 1990 року Інна починає серйозно займатися літературою. Перші її публікації з’явилися не на батьківщині, а в нью-йоркському російськомовному журналі «Час і ми», де вийшло понад десяток повістей.

Пізніше її прозу і поезію стали друкувати в журналах України, Ізраїлю, Росії та Німеччини.

2003 року в київському видавництві «Дух і літера» вийшла книга повістей Інни Лісової «Дама здавала в багаж…», 2006 року – книга «Пасьянс «Чотири дами «», 2009-го – роман «Бессарабський романс».

А 2010 року в тому ж видавництві з’явилася перша книжка її поезій «На асфальтовому березі».

Авторська сторінка Інни Лісової

Уривки з передачі «Оазис Черновцы» за участю Інни Лісової (Радіо «Свобода», 2002 р.)