Інтерв’ю з композитором Ганною Гаврилець

Інтерв’ю з композитором Ганною Гаврилець

Ганна Гаврилець— українська композиторка і педагог. Лауреат Шевченківської премії (1999). Заслужена діячка мистецтв України (2005).

З 1992 року викладає композицію у Національній музичній академії України. Лауреатка Міжнародного конкурсу композиторів ім. Іванни і Мар’яна Коць (Київ, 1995), Національної премії ім. Т. Г. Шевченка (1999), Всеукраїнського конкурсу композиторів «Духовні псалми третього тисячоліття» у рамках хорового фестивалю «Золотоверхий Київ» (2001).

У доробку: симфонічна, камерно-інструментальна, вокально-інструментальна, а також хорова музика. Її твори виконуються в Україні, Росії, Польщі, Канаді, Словаччині, Словенії, США, Швейцарії, Франції, Німеччині.

Член Національної спілки композиторів України (з 1985 року), Голова Київської організації НСКУ (з 2010 року).

Найбільшу популярність композиторові принесли хорові твори, оперті на народнопісениих та духовних витоках. Риси обрядовості і прадавніх ритуалів втілені в таких творах, як «Золотий камінь…», «кроковоє колесо», значне місце займають в її творчості і біблійні образи, зокрема в хорах «Херувимська», «Тебе поєм», духовних псалмах «Боже мій, нащо мене ти покинув» та інших, в яких прослідковується опора на давні традиції кантового багатоголосся.