ХІ Міжнародні Успенські читання: «Дитинство у християнській традиції та сучасній культурі»

ХІ Міжнародні Успенські читання: «Дитинство у християнській традиції та сучасній культурі»

25 – 28 вересня 2011 року відбулися ХІ Міжнародні Успенські читання, цьогорічна тема яких: «Дитинство у християнській традиції та сучасній культурі».

У конференції взяли участь богослови і філософи: архієпископ Білоцерковський і Богуславський Мітрофан, архієпископ Бориспільський Антоній, архієпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Макаровський Іларій, архієпископ Петро Мальчук, священик Вечеслав Тумір, протоієрей Георгій Коваленко, протоієрей Богдан Огульчанський, Надія Нікітенко, В’ячеслав Корнієнко, Андрій Баумейстер, Марина Новікова, Олександр Філоненко, Віктор Малахов, Ірина Валявко, Дар’я Морозова (Україна), священик Георгій Ореханов, священик Георгій Белькінд, Марія Веліканова, Каріна Черняк (Росія), архімандрит Іоасаф (Морза) (Білорусь), ієромонах Антоній Ламбрехтс (Бельгія), Марек Кіта (Польща), брат Рішар, Франсуаза Лєсур, Дені Ленсель (Франція), Катя Толстая (Голландія), ієромонах Амвросій (Макар), священник Фьоренцо Еміліо Реаті, священик Володимир Зелінський, брат Адальберто Майнарді, Адріано Роккуччі (Італія), Жорж Ніва (Швейцарія) та Олена Глазова-Корріган (США).

Підсумком конференції став Круглий стіл, присвячений обговоренню теми: «Цінності заповітного дитинства» у світі дорослих: надії, тривоги, дари».

У найрізноманітніших культурах людства немовля сприймалося не тільки як предмет необхідної турботи, але і як джерело світла, тепла, радості, очікувань кращого майбутнього. Водночас у християнстві тема дитинства набуває особливого змісту. Світ для християнського погляду впорядковується появою Божественного Немовляти. Усім відомі адресовані дорослим слова Христа: «…коли не навернетесь, і не станете, як ті діти, не ввійдете в Царство Небесне!» (Мф 18:3). В них – не лише заклик «змаліти», але і прозора вказівка на власну моральну гідність дитинства, його заповітні цінності, забувати про які не варто навіть у зрілому віці.

Шанування дитинства та людської дитинності, яке пробуджує Євангеліє, — принципова риса християнської культури, втілена у багатьох художніх та філософських творах давнього та недавнього часу. Сфокусувати увагу на вузлових проблемах та кризових точках теми дитинства у її сучасному контексті, накреслити основні віхи її богословського, філософського, культурологічного осмислення – мета цьогорічних Читань.