Дебуа Патрік

Дебуа Патрік

Патрік Дебуа (Patrick Desbois, 1955 р.н.) – французький католицький священик, директор Національного департаменту єпископів Франції зі стосунків з юдаїзмом. Онук депортованого з табору в Раві-Руській. Досліджує питання геноциду євреїв на території України, Білорусі та Росії під час Другої світової війни. Керує асоціацією Яхад-Ін Унум (Yahad-In Unum).

Освіту здобув на математичному факультеті університету Бургундії, закінчивши його 1977 року. Відтак із 1978 року працював шкільним вчителем математики у французькій колонії в Африці, а також допомагав місії Матері Терези в Калькутті. У 1981–1986 рр. навчався в католицькій семінарії «Товариства Прадо» в Ліоні. 1986 року став магістром теології Католицького університету (Ліон). Був кюре в Крезо.

З 1992 року був секретарем кардинала Альбера Декутре, архієпископа Ліонського, відповідаючи за зв’язки із єврейськими громадами. З 1999 року – секретар комісії Конференції католицьких єпископів Франції зі зв’язків з іудаїзмом.

З 2002 року провів низку досліджень Голокосту спочатку в Україні, потім також у Білорусі та Росії. Розшукував місця розстрілу й поховання євреїв, збирав розповіді свідків убивств євреїв нацистами, досліджував німецькі та радянські архівні матеріали. 2004 року заснував із цією метою організацію Яхад-Ін Унум (Yahad-In Unum).

Сьогодні отець Патрік Дебуа продовжує збирати інтерв’ю свідків історії Голокосту, консультує кардинал-архієпископа Ліонського і є радником Ватикану з юдаїзму. Отець вільно говорить на івриті та англійською.

У вересні 2011 р. Патрік Дебуа був співорганізатором виставки «Голокост від куль» у Києві, на якій він також презентував український переклад своєї книги «Хранитель спогадів. Кривавими слідами Голокосту» («Дух і літера», 2011).

Нагороди:

  • Медаль за відвагу від Центру Симона Візенталя (2008);
  • Гуманітарна премія Меморіального музею Голокосту США;

Автор книг:

  • Porteur de mémoires : sur les traces de la Shoah par balles, Michel Lafon, Paris, 2007;
  • The Holocaust by Bullets: A Priest’s Journey to Uncover the Truth Behind the Murder of 1.5 Million Jews, 2008.