Подсказано Дантом. О поэтике и поэзии Мандельштама

Паперова книга
Наклад закінчився
ОПИС
Погортати книгу
ОПИС

Автори цієї книги – Олена і Марина Глазові, які разом пройшли крізь 60-ті роки в Москві, еміграцію, досвід гірких втрат і несподіваних радісних дарунків.
Перша частина книжки (автор Олена Глазова) – це пошук нових підходів до Мандельштама-теоретика через вивчення його прози. Мета цього дослідження – продемонструвати всю глибину його відкриттів у сфері естетики, цінність його відкриттів і розробок, які він здійснив під впливом Данте.
Друга частина, яку написала Марина Глазова, присвячена аналізу поезії Мандельштама. Етичний бік мандельштамівського бачення – тема поета як правопорушника у світі узаконеного насилля – виходить у її роботі наперед. Ключові метафори, успадковані Мандельштамом від Данте в 30-ті роки, виявляють роль середньовічного італійського поета в моральних, духовних і поетичних пошуках Мандельштама.
Книга адресована літературознавцям, історикам літературної теорії та естетики, а також ширшому колу читачів, які цікавляться символікою віковічної битви за поезію і людську гідність, що розгорнулася у російській історії XX століття.

Особливістю книги, яка, мабуть, першою впадає у вічі читачеві, є правильно знайдена пропорція обачності та відваги. Якщо тема приховує у собі так багато труднощів, небезпек і підступів, як тема цього дослідження, то вона вимагає від автора свідомої готовності до ризику.
Йдеться, справді, про оголення структури та встановлення зв’язності мандельштамівського теоретичного дискурсу, а не про щось інше… [Н]апруга аналізу не лише не спадає, а й виразно наростає від початку до кінця книги. Під час цього руху відзначимо аналіз висловлювань «Розмови про Данте», що представляють, можливо, найсприятливіший для пропонованого підходу матеріал. … Розгляд теоретичних імплікацій Мандельштама, яким завершується книга, чи не найбільшою мірою виправдовує ціле.

С.С. Аверинцев. Із передмови до рукопису Олени Глазово

 

[Я] раптом невимовно зрадів, читаючи не просто літературознавче, точніше, поетознавче дослідження Марини Глазової, а неймовірно цікавий Путівник по всіх божественних просторах Раю, по всіх, збудованих лише самими людьми, колах Пекла, які – без провідника! – пройшов поет Осип Мандельштам.
Цей Путівник – до нього миттєво переймаєшся вдячною повагою, як до дантівського Вергілія, – захоплював ще й тому, що він із дбайливою увагою та проникливою любов’ю вів мене то закутками біографії поета, то битими шляхами його посланого згори покликання, то химерними, але завжди цілеспрямованими творчими дорогами, то по тлумаченнях символічних смислів рядків, строф, цілих віршів, а то нелегким бездоріжжям життя щоденного, сповненого й маленьких радостей, і легендарних ляпасів, особливо словесних, завжди безстрашно вліплених у свинячі рила луб’янських убивць і літмерзотників, у вампірячі мордаси «воділи» Країни Рад.

ЮЗ Алєшковський, «Щиголь свободи і ластівка любові»

Категорії Культурологія, Літературознавство
Мова російська
Обкладинка Тверда
Формат 150 х 205 мм
Кількість сторінок 724
Вага 0.70 кг
ISBN 978-966-378-205-8
АВТОРИ НОВИНИ ПРО НАС Контакти