Книги автора

Чому ми боїмося релігії у політиці?

Чому ми боїмося релігії у політиці?

Новини, Рецензії

Автор:

ХОСЕ КАЗАНОВА. ПО ТОЙ БІК СЕКУЛЯРИЗАЦІЇ. РЕЛІГІЙНА ТА СЕКУЛЯРНА ДИНАМІКА НАШОЇ ГЛОБАЛЬНОЇ ДОБИ / ПЕР. З АНГЛ. ОЛЕКСІЯ ПАНИЧА. – КИЇВ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2017. – 264С.

 

Хотів би почати цю рецензію із популярного демотиватора в Інтернеті. Зміст його такий: зліва намальовані Будда, Ґанді і Ісус, які говорять одну і ту ж фразу «Ми повинні прощати наших ворогів». Справа обиватель, який реагує на ці слова. На Будду і Ґанді він каже: «Ах, прекрасні слова! Сильно сказано!». Коли ж у картинку поставлено Ісуса Христа, він відмахується: «О ні! Релігія!».
Докладнiше

Рецензія: Тімоті Снайдер "Перетворення націй"

Рецензія: Тімоті Снайдер «Перетворення націй»

Новини, Рецензії

Автор:

Польща, Україна, Литва, Білорусь. 1569-1999.

К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2012.

«Забута історія або, краще сказати, історична помилка є одним з чинників творення нації» (Е.Ренан) [1, c. 255]

Видання книги «Перетворення націй. Польща, Україна, Литва, Білорусь 1569–1999» («The Reconstruction of Nations: Poland, Ukraine, Lithuania, Belarus,1569-1999») українською мовою 2012 році відбулося без величезного розголосу і значних дискусій. Проте це аж ніяк не мовить про саму книгу, яка, на мою думку, є величезною подією в українському інтелектуальному житті. Ця книга належить перу відомого американського історика Тімоті Девіда Снайдера народився 18 вересня 1969) — відомий американський історик, професор Єльського університету, який є фахівцем з історії Східної Європи, і присвятив чимало своїх праць дослідженню становлення модерної карти Східної Європи. Серед його книг особливо варто зазначити «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» (2010, перекладена 2011 р. українською мовою) та «Червоний князь. Таємні життя габсбурзького ерцгерцоґа» (відповідно 2008 та 2011 рр.). Докладнiше