Книги автора

Віперман Вольфґанґ

Віперман Вольфґанґ

Автори

Автор:

Вольфґанґ Віперман (Wolfgang Wippermann; 1945 р.н.) – німецький історик, працює на кафедрі нової історії Вільного університету у Берліні.

Народився 29 січня 1945 р. у Бремерхафені, де здобув базову освіту. У 1964–1972 рр. навчався в університетах Ґеттінґена та Марбурґа, студіюючи німецьку історію та політологію. 1975 р. став кандидатом наук, а 1978 р. захистив докторську дисертацію з теми «Теорія бонапартизму Маркса та Енгельса». Докладнiше

Європейський фашизм

Європейський фашизм

Наші книги, Соціологія

Автор:

Пер. з нім. — К.: Дух і літера, 2008. – 278с.
Мова укр. – Обкл. м’яка – Форм. 84х108/32 – ISBN 3-518-11245-7
Наклад книги закінчився!

Уже шістдесят років у Європі існують рухи та режими, які називають „фашистськими” або „неофашистськими”, якщо вони виникли після 1945 року. У цій книзі коротко викладена історія злету й падіння Націонал-фашистської партії Муссоліні та Націонал-соціалістичної робітничої партії, а також партій, які виникли в період між двома світовими війнами в Австрії, Угорщині, Румунії, Югославії, Франції та Іспанії та більш-менш відкрито орієнтувалися на фашистські та націонал-соціалістичні взірці. Огляд ідеологій та різновидів фашистських партій, порівняльна систематизація їхніх соціальних структур та історичних передумов виникнення прояснюють наявні спільні риси та відмінності. Таким чином, ця книга дозволяє зорієнтуватися в оцінках сучасних „неофашистських” рухів.