Книги автора

Про різне і трохи про себе

Про різне і трохи про себе

Історія, Культурологія, Наші книги, Соціологія

Автор:

Книга:
Про різне і трохи про себе
Ціна:
125.00 грн.
Доставка:
5.00 грн.
Кількість:
– К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. – 388 с. ISBN 978-966-378-613-1

Леонід Фінберг – соціолог, громадський діяч, головний редактор видавництва «Дух і Літера», директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА, член Виконавчої ради Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу. Книжка вміщує, у формі інтерв’ю, розповідь Леоніда Фінберга про власну видавничу та менеджерську діяльність, його статті й експертні опитування про актуальні явища української та єврейської історії, а також самвидавний документ – дослідження про правову культуру радянського суспільства на прикладі обговорення «брежнєвської» Конституції 1977 року. А за всім тим, найголовніше – свідчення різних етапів самоусвідомлення й міркувань про культуру, історію та сучасність.

Докладнiше

Класика для спротиву

Класика для спротиву

Ми в Медіа, Новини

Автор: ,

Видавництво «Дух і Літера» пропонує сучасникам осмислювати події історії й сьогодення на базі кращих творів світової гуманітаристики.

Майже всі діячі сьогоднішнього політикуму України сформувалися в радянські часи — на текстах, які за темниками НКВС виписували фанатики комунізму, а згодом просто циніки, які пристосовували свої словесні конструкції до політичних потреб чергового генсека. То були оманливі версії розвитку як країни, так і світу, ізольовані від міжнародного наукового обігу. Ці версії, як і відповідні «методи досліджень», увібрали в себе чимало наших гуманітаріїв і досі відтворюють їх. «Дуже захотілося протистояти цьому і зробити щось таке, що дозволить нашим сучасникам зорієнтуватися: як осмислюється історія й суспільні проблеми в сучасному світі, — розповідає «УМ» головний редактор видавництва «Дух і Літера», директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства Леонід Фінберг. — Отож зініціював проект «Бібліотека спротиву — бібліотека надії».

Докладнiше

Польський досвід перемоги над диктатурою

Польський досвід перемоги над диктатурою

Новини, Рецензії

Автор:

Я розумію, що зараз у багатьох немає сил читати книги – у кращому разі прочитуємо кілька сторінок хроніки останніх подій чи блискучої публіцистики, яку породив Майдан.

Водночас – «не хлібом єдиним» – наважусь запропонувати Вашій увазі нову книгу видавництва «Дух і Літера»: «Адам Міхнік, о. Юзеф Тішнер,  Яцек Жаковський. Розмови між паном і панотцем». В ній ідеться про досвід спротиву польського суспільства комуністичній диктатурі, що завершився перемогою: авторитарний режим був демонтований. Постала незалежна демократична Польща, яка в значній мірі вплинула на подальші процеси демократизації і стабільності європейського світу. Докладнiше