Андрій Павлишин розповів про Бруно Шульца

Андрій Павлишин розповів про Бруно Шульца

Спеціально для інтернет-телебачення Ukrlife.tv журналіст, історик, відомий перекладач із польської мови Андрій Павлишин розповів про постать Бруно Шульца та останні його українські видання: «Книга листів» і «Літературно-критичні нариси».

Великий польський письменник Бруно Шульц (1892–1942), котрий усе життя мешкав у Дрогобичі й загинув там від рук нацистів у часи Шоа, був видатним епістолографом. Його листи часто ставали зав’язком майбутніх оповідань, є високими зразками прози магічного реалізму. «Книга листів» – збірка усіх вцілілих листів до друзів, колег, партнерів у видавничих і мистецьких починаннях, освітянських установ. Вона також містить віднайдені листи до Бруно Шульца, які дозволяють краще зрозуміти перипетії індивідуальної біографії митця, його творчі пошуки та осягнення.

«Літературно-критичні нариси» є збіркою літературно-критичних, теоретично-літературних та філософських текстів Бруно Шульца, що відкриває нову грань творчості митця й дозволяє поглянути на нього як на талановитого літературного критика, уважного до сучасного йому літературного дискурсу.

Нагадуємо, що попередні випуски були присвячені книгам «Чому Грузії вдалося» Лариси Буракової, «Між літературою та політикою» Олі Гнатюк та проекту Європейського словника філософій, Антології єврейської поезії (пер. з їдишу), праці Ярослава Пелікана “Кому ж належить Біблія? Історія Святого Письма крізь століття”.

zp8497586rq