Андрій Павлишин про Януша Корчака

Андрій Павлишин про Януша Корчака

p>Журналіст, історик, перекладач Андрій Павлишин розповів про відомого польського лікаря, письменника, педагога єврейського походження Януша Корчака, про його життя і творчість і, зокрема, про опубліковані у видавництві «Дух і літера» видання: «Дитя людське: Вибрані твори», «Право на повагу» та «Януш Корчак. Сторінками біографії». Розмова відбулася у студії інтернет-телебачення Ukrlife.tv у рамках циклу передач «»Дух і літера» і його друзі».

Януш Корчак (1878(?)–1942) – видатний польський письменник-гуманіст, лікар і педагог.
«Дитя людське» – вибрані твори Януша Корчака, які вперше публікуються українською мовою.
Із різних за жанрами текстів (трактат, драма, щоденник тощо) унаочнюється корчакова філософія дитиноцентризму, розроблена у жорстокому двадцятому сторіччі.
До збірки «Право на повагу», що доповнює першу книгу, увійшли твори, різні за жанрами та стилями, написані в різні роки, але об’єднує їх любов до дитини і тонке розуміння дитячої психології. Януш Корчак закликає дорослих бачити в кожній дитині, насамперед, гідну поваги Людину.
У книжці «Януш Корчак. Сторінками біографії» Йоанна Ольчак-Ронікер, спираючись на план автобіографії, вміщений у Щоденнику Януша Корчака, відтворює історію життя Доктора, вплітаючи її в оповідь про долю та вибір польських євреїв.

Нагадуємо, що на початку року видавництво «Дух і літера» започаткувало проект відеопрезентацій своїх найрезонансніших видань на інтернет-телебаченні Ukrlife.tv, який сьогодні втілився у цикл передач «»Дух і літера» і його друзі».

zp8497586rq